W drodze do świętości.

Listopad to dla Uczniów Krzyża szczególny czas ogólnopolskiego spotkania w ramach Dnia Wspólnoty.

Modlitwa, formacja, dobre towarzystwo i wielka radość z przyjęcia do naszego grona nowych członków – tak w skrócie można podsumować kilkanaście godzin spędzonych na północy kraju. Hasłem wydarzenia były słowa „Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty”.

W programie nie zabrakło również elementów integracyjnych oraz czasu na krótsze i dłuższe rozmowy. Dzięki wspaniałym animatorom, dzieci miały świetnie zorganizowany czas, a rodzice mogli skupić się na tym, co najważniejsze – na odkrywaniu swojego powołania do świętości.

W tym roku do wspólnoty zostało włączonych aż 5 osób z Wrocławia i okolic: Eliza i Andrzej, Justyna i Darek oraz Justyna a także: Maja i Zbyszek ze Sztokholmu oraz Agnieszka i Wojtek z Poznania.

Dziękujemy gospodarzom – UK ze Szczecina – za przygotowanie Dnia Wspólnoty.

Dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie słyszeli konferencji i homilii (lub chcą sobie odświeżyć to, co usłyszeli) mamy nagrania audio – zapraszamy do zakładki multimedia.

Drugie w tym sezonie spotkanie Wspólnoty Świeckich Uczniów Krzyża

Nasze drugie spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy różańcowej. Kolejne tajemnice różańca zostały wplecione w całe spotkanie. Maryi,Tej, która nigdy nie zwątpiła  zawierzaliśmy siebie i ludzi wśród których żyjemy.

Na konferencji, którą wygłosiła dla nas Siostra Klara mogliśmy usłyszeć o apostolstwie ludzi świeckich, o miłości do Kościoła i spotkanych braci, ale także o naszej codzienności z Jezusem.

Po krótkiej przerwie kawowej, obejrzeliśmy prezentację o siostrach Uczennicach Krzyża, które we wrześniu tego roku wyruszyły na misje do Kazachstanu.

Na koniec uczestnicy spotkania zostali poinformowani o powstaniu we Wspólnocie diakonii (muzyczna, medialna, porządkowa, kawiarenka, modlitwy wstawienniczej) oraz o listopadowym wyjeździe do Szczecina, aby razem świętować Dni Wspólnoty.

 

Następne spotkanie w pełnym gronie odbędzie się 8 grudnia.

 

Do zobaczenia!

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Uczniów Krzyża

15 września, w godz. 15.00-18.00 odbędzie się pierwsze po wakacjach sobotnie spotkanie wspólnoty świeckich Uczniów Krzyża.

Zapraszamy wszystkich chętnych, również osoby, które nas jeszcze nie znają.

Jest tu miejsce dla każdego, dla osób w różnym wieku i różnych stanów.

Podczas spotkania Siostry zapewniają opiekę nad dziećmi.

Serdecznie zapraszamy!

KIEDY: 15 września 2018 r., godz. 15.00-18.00

GDZIE: salki przy parafii pw. Ducha Świętego we Wrocławiu, ul. Bardzka 2/4

GODZINA PUSTYNI

W sobotę 17 lutego nasza wrocławska wspólnota miała swoje kolejne spotkanie formacyjne.

Rozpoczęliśmy oczywiście wspólną modlitwą i powitaniem nowych osób.

Potem mogliśmy wysłuchać konferencji s. Klary, o tym jak przeżyć owocnie Wielki Post, aby jak najlepiej przygotować się do najważniejszego wydarzenia w roku jakim są święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Musimy uświadomić sobie swoją grzeszność, swoją słabość. Nie możemy winy szukać u innych i porównywać się ze światem. Zawsze musimy wpatrywać się w Chrystusa – tylko z Nim, natchnieni Duchem Świętym możemy stanąć w prawdzie. I choć uznanie własnego grzechu jest bardzo trudne, musimy pamiętać, że Pan Bóg kocha grzeszników i szuka nas takimi jakimi jesteśmy: słabych i grzesznych. Pragnie nas uwolnić i uzdrowić przede wszystkim w sakramencie pokuty. Wielki Post to dobry czas, aby przeżyć ten sakrament trochę głębiej, aby nie zostawiać go na ostatnią chwilę, w pośpiechu. Siostra Klara zachęciła nas, abyśmy modlili się psalmem 51 („wezwanie i prośba pokutnika”), który może nam pomóc w przyjęciu łaski, jaką jest spowiedź.

40 dni poprzedzających Wielkanoc to również okazja, aby znaleźć więcej czasu dla Pana Boga, aby pogłębić naszą modlitwę. Pan Jezus często modlił się w miejscu pustynnym, w samotności. I my powinniśmy spróbować znaleźć taki czas „odosobnienia”. Taką miarą może być jedna godzina, w nawiązaniu słów Pana Jezusa do uczniów „jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?”. Na pewno wymaga to wysiłku, ale dzięki temu możemy spotkać się z Panem Bogiem w cztery oczy, może Pan Bóg w tym czasie coś nam pokaże, otworzy w nas jakieś zamknięte duchowe przestrzenie. Ale przede wszystkim mamy przyjść do Chrystusa takimi jakimi jesteśmy, nic nie udając i całkowicie Mu się oddając, by mógł w nas działać i nas przemieniać. Siostra Klara prosiła, abyśmy podjęli ten trud i odnaleźli taki czas i miejsce na naszą ‘godzinę pustyni” przy Chrystusie.

Cały wysiłek Wielkiego Postu ma służyć temu, abyśmy w świętą Noc Zmartwychwstania z radością mogli wyznać swą wiarę w Chrystusa Zmartwychwstałego i wyrzekli się na nowo szatana, mówiąc, że nie chcemy mieć z nim nic wspólnego.

W czasie przerwy kawowej i po spotkaniu odbył się kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na budowę domu rekolekcyjnego w Czmońcu. Były domowe wypieki, produkty spożywcze, książki, zabawki, ubranka i piękne wyroby rękodzielnicze. Dzięki kiermaszowi na jaw wyszły ukryte talenty i kreatywność członków naszej wspólnoty.

Zdjęcia ze spotkania i kiermaszu są dostępne w naszej galerii, a w multimediach będzie dostępna cała konferencja siostry Klary.

Następne nasze sobotnie spotkanie dopiero 14 kwietnia br.

Do zobaczenia

BRACIA PATRZCIE JENO….

Nasza wrocławska wspólnota rozpoczęła 2018 rok wspólnym kolędowaniem. W sobotę, 13 stycznia mieliśmy okazję pobyć ze sobą, porozmawiać i pośpiewać kolędy. Wspólne wykonanie „Bracia patrzcie jeno” przejdzie już do historii. Może trzeba pomyśleć o jakimś wspólnotowym chórze?

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.

Do zobaczenia 17 lutego 2018 r.

1% dla Fundacji Dom na Skale

Moi drodzy klikając w logo Fundacji Dom na Skale zostaniecie przekierowani na stronę, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje potrzebne do odliczenia 1% podatku na rzecz fundacji.

Wpływy z podatku są przeznaczone na budowę Domu Formacji Rodziny w Czmońcu.