Rodzinne obrazki

Szesnaście małżeństw wzięło udział w rekolekcjach dla rodzin w Zaborówcu k. Leszna.

Rodziny spędziły wspaniały czas w zaciszu ośrodka w Zaborówcu. Cicho jednak nie było. Prawie 40 dzieci skutecznie dbało o to, by nie brakło rodzicom i opiekunom zajęć. Jednak dzięki pomysłowości tych ostatnich, mogły skorzystać – często razem z rodzicami – z wielu atrakcji. W programie były m.in.: wieczór talentów, olimpiada czy niezliczone mecze piłkarskie.

Rodzice mieli jednak komfort słuchania oraz dzielenia się wzajemnymi doświadczeniami. Wielu mówiło, że przyjechało na rekolekcje zmęczonych codziennością po odpoczynek. Czy udało im się zrealizować plan? Na pewno… nie było łatwo, ale na zakończenie dzielili się wrażeniami i wyrażali nadzieję, że 9 dni  sięgania do źródła w dobrym towarzystwie, przyniesie w niedługim czasie dobre owoce. Temat rekolekcji był zaczerpnięty z Ewangelii wg. św. Jana: „Po tym wszyscy poznają, że jesteście UCZNIAMI MOIMI, jeśli się będziecie WZAJEMNIE MIŁOWALI”.

Rekolekcje prowadzili: ks. Lucjan Chronchol ze szczecińskiego seminarium oraz s. Klara (Wrocław), s. Letycja (Szczecin) i s. Kinga (Poznań), która była odpowiedzialna za opiekę nad animatorami i dziećmi.

Do Zaborówca z wrocławskiej wspólnoty wybrały się trzy rodziny. W pomoc w opiece nad dziećmi było zaangażowanych 5 wrocławskich wolontariuszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *