„Za wielką cenę jesteśmy nabyci.”

Plan spotkania był inny niż zwykle, ponieważ odwiedziła nas s. Christiana – założycielka Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża. S. Christiana wygłosiła do nas konferencję pt. „Za wielką cenę jesteśmy nabyci.”

Siostra przybliżyła nam temat wdzięczności Jezusowi za życie, miłość, za to, że to On obarczył się naszym cierpieniem, On dźwigał nasze słabości. Jezus ukazał nam prawdziwe piękno – Miłosierdzie. S. Christiana przypomniała nam również o sakramencie pokuty i pojednania. O tym, jak ważne jest, by żyć w łasce uświęcającej, w komunii z Bogiem.

Obdarowani jesteśmy miłością Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego – miłością całej Trójcy Świętej. Między tymi osobami jest niepojęta miłość i wolą Bożą jest, abyśmy w tej miłości znaleźli się na całą wieczność. Bóg że swojej strony czyni wszystko, aby tak było. Już teraz pragnie obdarowywać nas tą miłością i poprzez nas swoją miłość dawać innym.

Służyć innym modlitwą tak, aby Bóg im błogosławił – bo modlitwa za innych, szczególnie tych, którzy nas ranią, uzdrawia również nasze serca. Aby móc dawać tę miłość innym, musimy być w ciągłej łączności z Jezusem – w modlitwie, podczas pracy, w szkole, przy każdej czynności. Wtedy jesteśmy pełni Jego pokoju.

Prośmy Jezusa, aby posyłał nas do drugiego człowieka. Aby dawał nam siłę do wyznawania wiary i dawania świadectwa.

„Oto ja poślij mnie…”

Spotkanie zakończyliśmy Eucharystią w jedności z Jezusem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *