GODZINA PUSTYNI

W sobotę 17 lutego nasza wrocławska wspólnota miała swoje kolejne spotkanie formacyjne.

Rozpoczęliśmy oczywiście wspólną modlitwą i powitaniem nowych osób.

Potem mogliśmy wysłuchać konferencji s. Klary, o tym jak przeżyć owocnie Wielki Post, aby jak najlepiej przygotować się do najważniejszego wydarzenia w roku jakim są święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Musimy uświadomić sobie swoją grzeszność, swoją słabość. Nie możemy winy szukać u innych i porównywać się ze światem. Zawsze musimy wpatrywać się w Chrystusa – tylko z Nim, natchnieni Duchem Świętym możemy stanąć w prawdzie. I choć uznanie własnego grzechu jest bardzo trudne, musimy pamiętać, że Pan Bóg kocha grzeszników i szuka nas takimi jakimi jesteśmy: słabych i grzesznych. Pragnie nas uwolnić i uzdrowić przede wszystkim w sakramencie pokuty. Wielki Post to dobry czas, aby przeżyć ten sakrament trochę głębiej, aby nie zostawiać go na ostatnią chwilę, w pośpiechu. Siostra Klara zachęciła nas, abyśmy modlili się psalmem 51 („wezwanie i prośba pokutnika”), który może nam pomóc w przyjęciu łaski, jaką jest spowiedź.

40 dni poprzedzających Wielkanoc to również okazja, aby znaleźć więcej czasu dla Pana Boga, aby pogłębić naszą modlitwę. Pan Jezus często modlił się w miejscu pustynnym, w samotności. I my powinniśmy spróbować znaleźć taki czas „odosobnienia”. Taką miarą może być jedna godzina, w nawiązaniu słów Pana Jezusa do uczniów „jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?”. Na pewno wymaga to wysiłku, ale dzięki temu możemy spotkać się z Panem Bogiem w cztery oczy, może Pan Bóg w tym czasie coś nam pokaże, otworzy w nas jakieś zamknięte duchowe przestrzenie. Ale przede wszystkim mamy przyjść do Chrystusa takimi jakimi jesteśmy, nic nie udając i całkowicie Mu się oddając, by mógł w nas działać i nas przemieniać. Siostra Klara prosiła, abyśmy podjęli ten trud i odnaleźli taki czas i miejsce na naszą ‘godzinę pustyni” przy Chrystusie.

Cały wysiłek Wielkiego Postu ma służyć temu, abyśmy w świętą Noc Zmartwychwstania z radością mogli wyznać swą wiarę w Chrystusa Zmartwychwstałego i wyrzekli się na nowo szatana, mówiąc, że nie chcemy mieć z nim nic wspólnego.

W czasie przerwy kawowej i po spotkaniu odbył się kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na budowę domu rekolekcyjnego w Czmońcu. Były domowe wypieki, produkty spożywcze, książki, zabawki, ubranka i piękne wyroby rękodzielnicze. Dzięki kiermaszowi na jaw wyszły ukryte talenty i kreatywność członków naszej wspólnoty.

Zdjęcia ze spotkania i kiermaszu są dostępne w naszej galerii, a w multimediach będzie dostępna cała konferencja siostry Klary.

Następne nasze sobotnie spotkanie dopiero 14 kwietnia br.

Do zobaczenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *