DZIEŃ WSPÓLNOTY UCZNIÓW KRZYŻA, POZNAŃ 2017 „Bez miłości byłbym niczym”

Raz w roku Uczniowie Krzyża i wszyscy przyjaciele mają swoje szczególne święto – dzień wspólnoty, który jest okazją do spotkań z osobami z całej Polski i nie tylko.

Tym razem, 11 listopada spotkaliśmy się w Poznaniu. Był to czas wyjątkowy, pełen radości, wspólnych rozmów, ale też czas głębokiej modlitwy i refleksji.

Siostra Christiana w swojej konferencji wprowadziła nas w głębię hasła tegorocznego spotkania – „bez miłości byłbym niczym”. Siostra nieustannie nas uczy, jak kochać w codzienności i skąd czerpać siły, by być świadkiem miłości.

Po obiedzie udaliśmy się do kościoła Matki Bożej Bolesnej, by tam adorować Najświętszy Sakrament. O godz. 16.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Damiana Bryla. Po homilii 13 osób zostało uroczyście włączonych do wspólnoty, w tym siedem z Wrocławia.

Po kontemplacji, modlitwie i wzruszeniach związanych z aktem przyjęcia przyszedł czas na wspólną zabawę. W auli zrobiło się niebiesko za sprawą balonów, niebieskich wstążek i zaczęliśmy konkurs „kocham Cię Siostro”. Było wiele zagadek i niespodzianek.

Ten niezwykły dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą do Tej, której zawierzamy się każdego dnia – do Matki Bożej.

Dziękujemy organizatorom tegorocznego dnia wspólnoty za ten piękny czas!

Do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *